محل تبلیغات شما
شفقنا- پلیس ترکیه علیه هزاران نفر که به مناسب روز جهانی زن در خیابان‌های استانبول تظاهرات کردند، از گاز اشک‌آور استفاده کرد.

دولت ترکیه روز گذشته -جمعه- هرگونه تجمع را ممنوع اعلام کرده بود. پلیس ترکیه علیه مردمی که به مناسب روز جهانی زن به خیابان‌های استانبول آمده بودند، از گاز اشک‌آور استفاده کرد.

اکثریت تظاهرکنندگان را ن تشکیل می‌دادند. معترضان شامگاه گذشته در میدان تقسیم دست به تظاهرات زدند و صدها پلیس ضدشورش نیز با بستن راه آن‌ها مانع از پیشروی حرکت معترضان به سمت خیابان استقلال شدند که مملو از مراکز خرید است.

شماری از تظاهرکنندگان اجازه یافتند در قالب گروهی کوچک در این بلوار دست به تظاهرات بزنند.

معترضان تابلوهایی در دست داشتند که روی آن‌ها شعارهایی چون «خیزش فمنیستی علیه خشونت مردانه و فقر» و «آزاد به دنیا آمده‌ام و آزاد زندگی خواهم کرد» نوشته شده بود. بسیاری از آنان لباس‌های بنفش به تن داشتند که نشان جنبش آزادی‌بخش ن است.

تظاهرکنندگان پیش از آن‌که دو صف از نیروهای پلیس محاصره‌شان کنند، فریاد می‌زدند: «ساکت نمی‌مانیم، نمی‌ترسیم، تمکین نمی‌کنیم».

به گزارش الجزیره، تصاویر منتشرشده در فضای مجازی نشان می‌دهد که پلیس برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک‌آور استفاده کرده است. به گزارش خبرگزاری فرانسه، پلیس برای کنار زدن معترضان از سگ نیز استفاده کرده است.

هنوز گزارشی درباره آسیب دیدن یا دستگیری احتمالی معترضان منتشر نشده است.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
sAbstra shakibonline دانلود سرا اشعار من فروشگاه پگرا معماری سلامت و زیبایی اُلگا کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. گلشن چت| چتروم گلشن |چت گلشن