محل تبلیغات شما
شفقنا- رومه اماراتی «الخلیج» به پیام قطر برای حل اختلاف با عربستان بدون حضور امارات واکنش نشان داد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از روسیا الیوم، در حالی که یک منبع خلیج فارس گفته بود که قطر با ارسال پیامی به کویت خواستار حل اختلافات با عربستان شده است مشروط بر اینکه حل اختلافات به پرونده های اختلافی  فیما بین(ریاض و دوحه) منحصرشود نه امارات، رومه الخلیج امارات مدعی شد: این خبر درز کرده، از میزان روابط تهران با دوحه حکایت دارد و نشان می دهد که روابط آنها به حدی رسیده است که یک خبرگزاری ایرانی به چنین سخنانی دست پیدا می کند.

«حبیب الصایغ» سردبیر رومه «الخلیج» با اشاره به این موضوع مدعی شد: این همان قطر است که در رفتاری جدید، آماده فروش وجدان خود، همسایگان و برادرانش به ایران، ترکیه و  شیطان، در راه خدمت به افکار تنگ نظرانه وراهکارهای کوچک خود است.

وی افزود: قطر با این رفتار شرم آور بیشتر در آغوش دشمنان منطقه و کسانی انداخته می شود که در اصل دشمنان ملت های منطقه از جمله ملت قطر هستند. ت، انتخاب و راه قطر چه بد راهی است.

سردبیر این رومه با ادعای اینکه پاسخ عربستان به آن پیام مخالفت است، در ادمه آورده است که ریاض به دوحه گفته است که ما زمانی آماده هستیم که قطر برای حل اختلافات با هر چهار کشور عربستان، امارات، بحرین و مصر آمده باشد به طوری که قضیه یکی و راه حل هم یکی است.

صایغ در ادامه از چنین خبری به رویدادی عجیب تعبیر کرده و آورده است که یکی از وجوه این موضوع، شکست تلاش های دوحه برای ایجاد تفرقه بین کشورهای خلیج فارس بویژه عربستان و امارات را نشان می دهد.

سردبیر رومه اماراتی الخلیج در ادامه نوشت: این اخلاق کویت نیست و کویت هرگز مرکب فریب و گمراهی دوحه نخواهد بود.

رومه مذکور در پایان مدعی شده است: کویت بیشتر از دیگران از مواضع سخت عربستان که محور خیر در منطقه را در برابر محور شر  هدایت می کند، خبر دارد؛ محور شری که شامل ایران، قطر، شبه نظامیان حوثی، اخوان المسلمین و حزب الله می شود.

الصایغ در پایان نیز نوشته است: «توافق با عربستان بدون امارات؟… ای قطر جای آخرین برگ توت را بشناس و با برگ دیگری بازی کن».

گفتنی است انور قرقاش وزیر مشاور دولت امارات در امور خارجه این کشور نیز همین مطلب رومه الخلیج را در واکنش به خبر تسنیم درباره قطر بازنشر کرده است.

پیش از این خبرگزاری تسنیم نوشته بود: برخی منابع خلیج فارس از اعلام آمادگی قطر برای حل اختلافات یکجانبه با عربستان بدون مشارکت امارات خبر داده بودند.

براساس این گزارش، یک منبع خلیج فارس فاش کرد: قطر با ارسال پیامی به کویت خواستار حل اختلافات با عربستان شده است مشروط بر اینکه حل اختلافات به پرونده های اختلافی فیمابین(ریاض و دوحه) منحصر شود نه امارات.

به گفته این منبع، عربستان تمایل دارد که اختلافات خود با قطر را حل و فصل کند ولی با توجه به اینکه امارات در جنگ یمن در کنار این کشور قرار گرفته ، ریاض نمی تواند امارات را از فرایند گفت‌وگوها حذف کند.

عربستان، امارات، بحرین و مصر از پنجم ژوئن ۲۰۱۷ (۱۵ خرداد ۹۶) روابط خود با قطر را به‌بهانه حمایت این کشور از تروریسم قطع و تمام گذرگاه‌های زمینی، دریایی و هوایی خود با قطر را مسدود کردند.

قطر از ابتدای این بحران تأکید کرده که کشورهای محاصره کننده از طریق وارد کردن اتهامات به قطر و دروغ‌پراکنی و درخواست‌های غیرواقعی و غیرقابل اجرا، به‌دنبال به حاکمیت ملی این کشور هستند.

وزیر خارجه قطر پیشتر در کنفرانس خبری مشترک در دوحه با «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد، از تلاش‌های میانجیگرانه کویت برای حل بحران استقبال کرده بود. تاکنون تلاش‌های میانجیگرانه کویت برای حل بحران قطر نتیجه‌ای به همراه نداشته است.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
صفحه اول | پایگاه اطلاع رسانی جویزر Ghorãn e nãtegh هواشناسی گرمي موزیک هاب / دانلود آهنگ های جدید اجناس فوق العاده معرفی کالا فروشگاهی کارترال ـــــــثبتــــــــــــــــــــــــــ همسفر دریا